Ana Sayfa

Bize Ulaşın

Torba Mahallesi, İnönü Caddesi No: 66 Torba Bodrum 48400 Muğla, Turkey

Restoranlar: Ninu, The Residence Restaurantı

AKŞAM YEMEĞİ: NINU

MUTFAK: Ninu’nun Menüsü geleneksel ve modern Türk ve Akdeniz mutfaklarının öne çıkan yönlerini ve geleneksel pişirme yöntemlerini ve Bodrum Körfezinin benzersiz güzelliklerini yenilikçi bir yaklaşımla birleştirmektedir. Şefimiz Bengi Kayhan pek çok pişirme kültürüne ait farklı teknikleri kullanarak ve kusursuzluktan taviz vermeksizin, tamamı yerli, çok çeşitli ve en iyi kalitedeki et, balık ve mandıra ürünlerini kullanarak tam da otelimizin adına ve tarzına yakışır bir biçimde adeta bir sanat eseri olan yemeklerini hazırlamaktadır. 

Her lokması bir şölen olan yemeklerinde pek çok farklı lezzeti ve dokuyu kullanan Şefimiz Bengi Kayhan kullandığı her lezzetle adeta konuklarımızın damaklarına mükemmel birleşim ve uyumun ne olduğunu resmetmektedir. Şefimizin mutfağı barımızın birbirinden ilginç kokteylleriyle, her biri özel olarak seçilmiş şaraplarıyla ve mükemmel orkestramızın seçkin ve keyifli müziği ile tamamlanmaktadır. 

KONSEPT:  “Ninu” ismi antik Sümer dilinde “biz kadınlar” anlamına gelen ve kadınların liderliğini ve birlikteliğini kutlayan bir hitaptır. Ninu’nun menüsü geleneksel Anadolu ve Akdeniz mutfakların yenilikçi ve benzersiz bir yorumundan oluşmaktadır. Yemeklerimiz tamamı yerli üreticilerden temin edilen en taze ve en kaliteli malzemeler ve özel olarak seçilmiş baharatlar kullanılarak hazırlanmaktadırlar. Ninu’nun menüsü aylık olarak değiştirilmektedir ve her gün pazardan alınan yerli gurme lezzetleri kullanılarak farklı ve şaşırtıcı bir “Şef’in Spesiyali” konuklarımızın beğenisine sunulmaktadır. Özenli ve mükemmel servis ve Torba Koyunun büyüleyici atmosferi ve manzarası bu mükemmel menüyü tamamlar niteliktedir. Sezon boyunca sürekli değişen menümüz ve çeşitli hoş sürprizlerimizle sizleri restoranımıza bekliyoruz. 

Akşam yemeğinin saat 19:00 ila 00:00 arasında servis edildiği restoranımızda rezervasyon gereklidir. Telefon + 90 (0) 252 367 1848 o e-posta reservations@ninurestaurant.com.

Şef Bengi Kayhan: 

Bengi Paris’te bulunan Ecole Grégoire Ferrandi’den mezun olmuştur. Ninu’dan önce her ikisi de İstanbul’da bulunan, klasik Osmanlı yemeklerinin servis edildiği Asitane’de ve ultra-modern bir mutfağı olan ZeldaZonk’ta şef olarak çalışmıştır.