Ana Sayfa

Bize Ulaşın

Torba Mahallesi, İnönü Caddesi No: 66 Torba Bodrum 48400 Muğla, Turkey

Blog

Bodrum’ da iddialı bir restoran: Ninu

Bodrum’ da iddialı bir restoran var karşınızda. Ninu. “Biz Kadınlar”

Öyle ki Bodrum’ un en iyi restoranlarından biri olacak Ninu. Yer bulamayacağız. Herkes günler öncesinden rezervasyon yaptıracak… Demedi demeyin. Hatta olacak ne kelime oldu! Geçtiğimiz haftalarda ben burada akşam yemeğimi yedim. Çevremdekilere anlata anlata bitiremiyorum. Hayatımda yediğim en lezzetli menü, en özenli servislerden biriydi.

Ve işin en önemli noktası: Ninu Restoran’da geleneksel Türk mutfağı, modern // yaratıcı ve ustalık gerektiren yöntemlerle hazırlanıp sunuluyor. Tüm malzeme yöresel, taptaze. O dönemde çarşı pazarda ne varsa…

Şef Bengi Kayhan hazırladığı menüde bilgisini  // becerisini // kültürünü // ustalığını gözler önüne seriyor. Bambaşka lezzetleri, bambaşka dokuları // renkleri kullanarak müthiş tabaklar çıkarıyor karşınıza. İnsanı hayran bırakıyor. Hayran kalmamak elde değil!

O kusursuz gözüken tabakların tadına baktığınız anda gözleriniz kapanıyor ve derinden derinden gelen tatları keşfetmeye çalışıyorsunuz. Harika bir yolculuk! Harika bir deneyim.

Bizzat denedim// hissettim. Tek kelime ile MÜKEMMEL!

Bodrum- Torba’ da bulunan Butik Otel Casa dell’Arte ‘nin çok değerli işletmecisi Murat Senemoğlu ile Şef Bengi Kayhan kafa kafaya verip bu Ninu Restoranı hayata geçirmişler. Zaten Murat Senemoğlu’nun vizyonuna, deneyimlerine, hoş sohbetine hayran kalmamak mümkün değil. Şef Bengi Kayhan’ ın becerisi, bilgisi, kültürü, güzel yüreği… ve butik otel Casa dell’ Arte’ nin güzel atmosferi….. İşte tüm bunlar birleşince… Karşınızda Ninu Restoran.

Ninu restoranda taze, yöresel ve sezonda bulunan malzemeler kullanılacağı için, menüler her hafta değişiklik gösterecek. Ben bu işe seviniyorum açıkçası :) Her gittiğimde bambaşka lezzetler olacak. Her biri için ayrı ayrı şaşıracağım.

Yazının devamı http://www.supernicevisit.com/2015/06/11/bodrum-da-iddiali-bir-restoran-ninu/adresindedir.

Kaynak : http://www.supernicevisit.com/2015/06/11/bodrum-da-iddiali-bir-restoran-ninu/