Ana Sayfa

Bize Ulaşın

Torba Mahallesi, İnönü Caddesi No: 66 Torba Bodrum 48400 Muğla, Turkey

OTELLER & YAT: THE RESIDENCE

 Casa dell’Arte The Residence geçmişin, anın ve geleceğin estetik ve kültürel atmosferini solumakta ve yaşamaktadır. Otelin inşaatında Kayseri’den getirilen eski taşlar ve Edirne’den getirilen eşi benzeri olmayan antika kapı kullanılmıştır. Oteldeki her taş, her resim, her heykel orijinal birer sanat eseridir. Büyükkuşoğlu Aile Koleksiyonu otelin lobisinde, odalarında, ortak alanlarında, bahçesinde ve hatta havuz kenarında siz konuklarımızın beğenisine sunulmaktadır.

Konuklarımız çağdaş Türk ressamları Burhan Doğançay veya Nuri İyem’in başyapıtları ile güne uyandıktan sonra bir Komet’in yanında kahvaltılarını yapabilir, Botero’yu izlerken şampanyalarını yudumlayabilir ve görmenin sadece bir çağdaş sanat müzesinde mümkün olduğu heykellerin bulunduğu bir salonda akşam yemeklerini yiyebilirler. Otelimizde Türkiye’den sanatçılara ait iki yüzü aşkın eser sergilenmektedir ve bunların yerleri her sene değiştirilmektedir.

İsimlerini on iki burçtan alan on iki odamızın her biri ayrı ayrı dekore edilmiştir. Babilliler gökyüzünü her biri dünya üzerindeki farklı enerjileri temsil eden on iki “eve” böldükleri dev bir daire biçiminde tasavvur etmişlerdir ve böylece bu farklı enerjileri yöneten on iki burç doğmuştur. Buradan feyiz alarak her birini birbirinden değerli sanat eserleriyle dekore ettiğimiz odalarımız tıpkı burçlar kuşağının “evleri” gibi farklı enerjileri temsil etmektedirler. 

Üzülerek belirtmek isteriz ki, konuklarımıza sunmak istediğimiz huzurlu ve romantik ortamın sürekliliğinin sağlanması amacı ve odalarda ve açık alanlarda sergilenen sanat eserlerinin yüksek değeri nedeni ile The Residence kısmında on iki yaşından küçük konukları ağırlamamız mümkün olamamaktadır.